Princess maker
Princess maker
autorem artykułu jest Ewelina Szczecińska
Choć pierwsza z serii japońskich gier "Princess Maker" ma już swoje lata, to w Polsce głośno o tym tytule zrobiło się dopiero niedawno. Na kilku stronach internetowych (w tym na witrynie gazeta.pl) pojawiły się krótkie artykuły informujące właśnie o "Princess Maker". Czym ta gra zaintrygowała autorów tekstów?
Wychowywanie dziecka
Wydawałoby się, że w dobie "Simsów" gry symulujące życie to nic nadzwyczajnego. Jednak fenomen "Princess Maker" i ogromna popularność jaką gry z tej serii cieszą się za granicą, nie wzięły się z niczego.
W "PM" gracz wciela się w rodzica, któremu (w wyniku rozmaitych zrządzeń losu - innych w każdej części gry) przychodzi opiekować się... małą dziewczynką. Dziecko trzeba ubrać, nakarmić, posłać do szkoły i do dorywczej pracy. Im córka starsza, tym więcej możliwości gracz dostaje do wyboru - pojawiają się nowe zajęcia w szkole i nowe prace, których dziecko może się podjąć.
Choć celem gry jest uczynienie z córki tytułowej księżniczki, to po jego osiągnięciu gracze szybko zaczynają zabawę od początku. Każda z części gry oferuje bowiem aż kilkadziesiąt zakończeń! Dziecko może wyrosnąć zarówno na tancerkę, farmerkę, szefową bandytów czy... konkubinę króla. Wszystko zależy od naszych umiejętności pedagogicznych i kształtowania charakteru dziecka.
Fenomen "Princess Maker"
Gry z serii "PM" to rozrywka na długie godziny, gwarantująca doskonałą zabawę - przekonało się o tym wielu graczy na całym świecie. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie pewien mankament. Tylko jedna z części "Princess Maker" została przetłumaczona na angielski! Gracze nie dali jednak za wygraną - poradniki ułatwiające zabawę i tłumaczące kolejne elementy gry powstają zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce (rodzimy, bodaj największy serwis szeroko opisujący "PM" i udostępniający obszerne tłumaczenia, znaleźć można pod adresem http://www.princessmaker.pl).
Jeśli zatem zainteresowała Was zabawa w wirtualnego rodzica - sprawdźcie "Princess Maker". To gry nietuzinkowe, którym warto poświęcić swój czas. Rozrywka jednak nie jest dla wszystkich - spodobać się powinna przede wszystkim graczom powyżej 14 roku życia (warto pamiętać, że "PM" to dzieło Japończyków, których kultura różni się od naszej - w związku z tym nie wszystkie elementy gry można uznać za "odpowiednie" dla najmłodszych. Choćby wspomniany już motyw z konkubiną...).
--
http://www.princessmaker.pl - polski serwis z poradnikami do "Princess Maker" i informacjami o serii
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Zobacz takze:
Urządzanie mieszkania
Stoiska degustacyjne - ważny element promocji.
Jak zlecić tłumaczenie przez Internet?
1% czy 14%? Czyli jak skuteczny może być serwis interne
Białe zęby sposoben na sukces